Dětské pokoje

Jak vybrat tu nejlepší patrovou postel pro své dítě?

Od   | 

Zařizování dětského pokoje je pro rodiče vždy velkou výzvou. Často bohužel musí volit kompromisní řešení mezi cenou a kvalitou vybavení – nemluvě o preferencích potomka. V neposlední řadě také často bojují s nedostatkem prostoru. Elegantním řešením těchto problémů může být patrová postel.

Dětská patrová postel se skluzavkou, Aldo nábytek

Mnozí z nás mají při představě patrové postele doslova osypky, jenomže moderní patrové postele už nemají nic společného s nepohodlnými palandami z našeho dětství. V současné době vypadají dětské patrové postele úplně jinak, jsou vyráběny z kvalitních materiálů a nabízejí řadu vkusných a moderních designů. Představují tak praktické a chytré řešení pro dětské interiéry.

Patrová postel pro jedno dítě

Proč pořizovat patrovou postel pro jedno dítě, když má celý pokoj pro sebe? Jenomže v případě, že nemáte místa nazbyt, je to ideální řešení. Pod vyvýšenou dětskou postelí vám rázem vznikne prostor, který leze využít různými způsoby. Umístíte zde skříně na oblečení, komody na pomůcky a hračky, vytvoříte tu pracovní kout nebo sem postavíte rozkládací pohovku pro příležitostné přespávání příbuzných a přátel. Místo můžete využít i jako hernu, uvidíte, jak bude váš malý rošťák šťastný, až bude mít v pokoji patrovou postel se skluzavkou.

Patrové postele pro 2 i 3 děti

Pokud máte doma raubířů víc, je dětská dvoupatrová postel mnohdy jediným řešením. Pokud kromě dvou až tří lůžek dokáže nabídnout i úložný prostor je i skvělým řešením. Jistě oceníte i možnost variabilního sestavování postelí. Někteří výrobci vám umožní sestavit si konečnou podobu patrové postele podle vašich představ. Nemusíte se tedy nutně omezovat na klasický tvar dvou postelí pod sebou, mohou být sestaveny například do tvaru písmene „L“. Záleží tedy na tom, která varianta vám ušetří více místa.

Patrová postel Palatino, Aldo nábytek

Základní pravidla pro výběr dětské patrové postele

  • Dbejte na to, aby byla postel vyrobena z kvalitních materiálů, jako je masív, MDF deska nebo laminát s ohraněním.
  • Věnujte pozornost tloušťce materiálu, ta by měla vždy být větší než 20 mm. Patrové postele z laminátu o tloušťce 15 až 16 mm mohou být nebezpečné.
  • Povrchová úprava by měla být provedena dýhou, nebo zdravotně nezávadným nátěrem, pozor na papírové fólie nalepené nebezpečným lepidlem.
  • Soustřeďte se na design a konstrukci postele. Má horní lůžko zábranu po celém obvodu? Nejsou schůdky příliš prudké nebo vysoké? Schůdky by měly mít mantinely pro oporu a dostatečně širokou nášlapnou plochu, případně by měly být v šikmé, ne svislé poloze. Hrany patrové postele by měly být kulaté, aby se především menší dítě neporanilo.
  • Dejte pozor na výšku jednotlivých lůžek. Na spodním lůžku by mělo být možné se posadit, ale není nutné, aby se tam pohodlně posadil dospělý. Velký prostor mezi lůžky totiž znamená příliš vysokou patrovou postel (nad 180 cm). Příliš vysoko položené horní lůžko je hned u stropu, kde je vydýchaný, suchý vzduch, a to ohrozí dítě v zimě, kdy se topí.
  • Kvalitní patrová postel by měla mít celkovou výšku maximálně do 170 cm, horní lůžko maximálně ve výšce 160 cm.
  • Na dolním lůžku by mělo spát mladší z dětí, a to nejdříve od čtyř let.

Zdroj fotografií: Nábytek ALDO  


You must be logged in to post a comment Login