Návštěvy bytů
Úzké a dlouhé pokoje v klasickém třípokojáku nebyly překážkou: Jak si bytoví architekti s nimi poradili?
Některé byty jsou pro architekty výzvou, jako tomu bylo v tomto případě. Všechny jeho místnosti jsou totiž úzké a dlouhé. Podívejte se, jak studio Kowalczyk Gajda vytvořilo z neatraktivních úzkých prostor naprosto funkční a stylový domov.
Dispozice bytu je standardní – dvě samostatné místnosti a na dnešní dobu méně obvyklá samostatná kuchyně. Nechybí koupelna a samostatná toaleta. jistým zádrhelem je půdorys místností, které jsou obdélníkové, což bylo pro architekty výzvou. Umožnit řádné a plnohodnotné užívání bytu a zároveň ho vybavit vším potřebným nábytkem a spotřebiči, aniž by došlo k výraznému omezení pohybu, to vyžaduje pořádný cit pro bytový design. Studio Kowalczyk Gajda se se všemi překážkami vypořádalo bravurně.
Přemýšlíte, jak při rekonstrukci ušetřit co nejvíce obytné plochy? Nechte se inspirovat multifunkční skříní. Nejen, že poskytuje úložný prostor uvnitř, navíc je vybavena zadními poličkami, které lze využít jako malou knihovnu. Designéři uzpůsobili čelo skříně pro velké zrcadlo, které je během převlékání často potřebným. I na malém prostoru se dá dělat hodně muziky a tento byt je zářným příkladem.
Kterými doplňky doplnit dřez?
Dřevo je přírodní a nadčasový materiál. A v interiéru vypadá pokaždé dobře. Zde je mimo jiné využito k obložení a hraje hlavní roli v oddělení společné obývací části a pracovního koutku. To má za cíl najít trochu klidu pro práci a podpořit kreativitu. Pracující má pocit, že je v kanceláři, nikoliv doma, kde se setkává s častým rozptýlením. Vzhledem k tomu, že v bytě bylo použité dřevo s teplými podtóny, architekti se chopili příležitosti a využili v interiérovém designu i kontrastní žlutou barvu. Dřevo v kombinaci s bílou, černou a šedou barvou je osvědčenou klasikou, u které nelze šlápnout vedle. Žlutá dodává pocit hravosti, veselosti a zútulňuje domácí atmosféru. Díky použití výraznější barvy byt působí vesele.
I v případě kuchyně se designéři museli vypořádat s úzkým a podlouhlým prostorem. Vsadili tak na menší kuchyňskou linku, která je přesto vybavena nejvyužívanějšími spotřebiči a dostatkem úložného prostoru pro potraviny a kuchyňské potřeby. Nechybí ani malý jídelní koutek u cihlové stěny. Barová deska připevněná ke stěně, zastává klasický jídelní stůl, je skvělou volbou pro garsonky a malé bytové prostory. Barové židle lze jednoduše umístit pod stůl, aby nezabíraly mnoho místa během vaření a pečení. Navíc závěsný stolek lze využít i jako poličku pro drobnosti, které majitelé bytu chtějí mít vždy po ruce. Bylinky pro rychlé dochucení jídla se na stole vyjímají.
Kam pro závěsná svítidla?
V současné době je velice trendy a předpokládá se, že tato obliba bude přetrvávat, kombinace zelené se dřevem, ale také se žlutou a černou, což jsou barvy, které se hojně vyskytují v přírodě. V tomto případě kombinace olivově zelené s černou a červenou cihlovou stěnou tvoří nenucenou pohodu a harmonii. Možná si říkáte, proč právě v malé kuchyni, která bojuje o každý kousek prostoru a světla, je hojně použita černá barva a umístěné zrcadlo. Jejich funkce je prostá, a přesto velmi důležitá pro maximální komfort uživatelů bytu. Krátký prostor lze prodlužit tím, že je konečná stěna ve velmi světlé barvě nebo se na ni připevní zrcadlo. Postranní stěny se natřou tmavou barvou nebo se použije tmavší nábytek, který prostor opticky prodlouží.
Cihlové zdi inspirované syrovými interiéry průmyslových odvětví jsou šikovně zakomponovány do interiéru. Vytváření průmyslového designu pomocí cihlového obkladu je poměrně snadné na jakémkoli prázdném „plátně“, nejtěžší je najít ty správné a přesvědčivé prvky. Vzhled a textura, kterou může stěna z červených cihel přinést do jakéhokoli prostoru nemá obdoby. Zprostředkovává kouzlo městského hnízdečka. Červené cihly tvoří skvělou akcentovou zeď a vytvářejí ústřední body v interiéru.
Zdroj: Kowalczyk Gajda
Fotogalerie:
Vyberte pohodlnou i elegantní pohovku. Víme, kam pro ni
You must be logged in to post a comment Login