Koupelny
Trendy walk in: Proč tento sprchový kout, když je v něm tak trochu i zima?
Walk-in sprchové kouty patří v současné době mezi často volené typy sprchových koutů. Jsou moderní, trendy a v koupelně si jich téměř nevšimnete – je to proto, že nemají žádné dveře. A to je právě přednost, pro kterou je všichni tolik milují. Hodí se do malých koupelen a spolehlivě doplní i velký prostor, kdy se například mohou propojit i s ložnicí. A jak tomu u trendy záležitostí bývá, i tady najdeme řadu výhod, ale bohužel i nevýhod.
Jakou zvolit velikost?
Skvělou zprávou je, že walk-in sprchový kout umístíte bez obav i do malých koupelen. Je však potřeba počítat s tím, že u walk-in je ideální mít dlouhou stěnu alespoň 120 centimetrů, abyste neměli v místnosti potopu. Přestože u klasických sprchový koutů si vystačíte s rozměrem 90 x 90 cm, u walk-inu bude třeba počítat s větším prostorem. Co se šířky týče, v malé koupelně můžete zvolit variantu 75 centimetrů, nicméně odborníci doporučují pro pohodlné sprchování cca 90 – 100 cm.
Materiál a doplňky
Zástěny pro sprchový kout tvoří bezpečnostní sklo, které je velmi pevné, stabilní a nemusíte se obávat nechtěných úrazů. Na výběr samozřejmě máte čirou variantu, ale i matnou, zdobnou, broušenou či mléčnou. Dejte přednost koupi zástěny přímo u prodejce nebo výrobce sprchových koutů, protože pokud si zástěnu necháte vyrobit na míru u sklenáře, bude potřeba ji silikonovat. Silikon a voda je skvělou příležitostí pro tvorbu plísní, proto je vhodné sprchový kout svěřit kompletně do rukou odborníků.
K walk-in sprchovým koutům si můžete pořídit celou řadu praktických doplňků, jako jsou police, držáky na mýdla, věšáky nebo zrcátka. Většinu z nich je možné pověsit přímo na sklo bez nutnosti vrtání či jiného zásahu do obkladu.
Výhody vs. nevýhody
Výhodou walk-in sprchového koutu je moderní vzhled, který dokonale pozvedne každou koupelnu. Prostor s walk-in sprchovým koutem je opticky větší, prostornější a nenarušený. Další výhodou je jednoduchá obsluha, kdy nemusíte pro vstup do koutu otevírat žádné dveře – jednoduše vkročíte. Vhodné jsou pro osoby se sníženou pohyblivostí, a to díky absenci dveří. Další podstatnou výhodou je poměrně jednoduchá montáž, kterou však v každém případě nechte na odbornících. Celkem praktické jsou i na úklid – tam kde nejsou záhyby a madla, tam se minimalizuje i usazování nečistot.
Na druhou stranu i tato varianta sprchových koutů má své nevýhody. Protože je prostor sprchového koutu otevřený, nedrží se v něm teplo a pára, a proto pocítíte během sprchy poměrně citelný chlad a pro někoho až zimu. Nevýhodou je také to, že pára stoupá mimo sprchový kout po celé místnosti, a pokud nemáte koupelnu dobře odvětrávanou, zvyšuje se riziko tvorby plísní.
Zdroj: Ravak, Huppe, Koupelny Ptáček
Fotogalerie
You must be logged in to post a comment Login