Ložnice
Světlo v duši i v ložnici vám zajistí bílá barva
Má se za to, že člověk prospí asi třetinu svého života, a předpokládá se, že spí v ložnici. Stejně jako délka spánku je ale důležitá i jeho kvalita, s kterou úzce souvisí, jak se člověk cítí v místnosti, v níž spí. Proto je tak důležité vybavit si ložnici kvalitním nábytkem a zařídit ji v příjemných barvách.
Bílá kamkoli a navěky
Bílou barvou nikdy nic nezkazíte, protože je to barva neutrální, kterou bez problémů zkombinujete s jakýmkoli jiným odstínem. Díky své nadčasovosti vám také nikdy nezevšední. Někdo ji může cítit jako příliš sterilní a fádní, ale to se dá potlačit vhodně zvolenými materiály, třeba jako předložku k posteli položit kožešinu, na okna koupit lněné závěsy a na postel položit vlněný či pletený přehoz.
Zdravé bílé spaní
Hodí se do všech místností v bytě a zvlášť čistě bude působit v ložnici. Místnost bude sice pocitově trošku chladněji, což ale u ložnice vůbec nevadí, protože pro zdravý spánek se doporučuje vhodná teplota cca 17 až 19 stupňů. Celá bílá ložnice možná nebude vhodná v místnosti, která je orientovaná na sever, je celoročně chladná a vlhká. Tady by se asi člověk necítil moc příjemně.
Aby nestudila
Budete-li chtít ložnici oživit nebo „ohřát“, ale s tím, že chcete, aby celkově působila hodně čistě, lehce zkombinujte bílou s dalšími barvami, a to třeba pomocí povlečení, koberečků či předložek před postelí, nebo nakupte pár barevných doplňků. Pomůžou i květiny. Více barvy dostanete do ložnice nějakou decentní výmalbou nebo tapetou, kterou nalepíte na jednu stěnu nebo na její část. Večer dodá bílé ložnici útulnou a hřejivou atmosféru nějaké zajímavé osvětlení.
Fotogalerie:
You must be logged in to post a comment Login