Návštěvy bytů

Své 2+kk si mladý pár navrhoval s nevšední vynalézavostí. Nekoukali na trendy, a přece je výsledek útulný

Od   | 

Dnes vám představíme krásný nevelký byt pro pár, který změnou původní dispozice a propojením prostor dostal zcela jinou „štávu“ a svěží nádech.

Na kuchyň navazuje technické zázemí. Zdroj: VOA Arquitetura

První, co se stane, když vstoupíte na virtuální návštěvu do tohoto nevelkého bytu, je to, že se spontánně usmějete od ucha k uchu. Způsobí to mladistvá, veselá kombinace mátově zelené s teplým odstínem dřeva, přiznané rozvody energií, ale především jednoduchý fakt, že tenhle byt si na nic nehraje. Najdete v něm obyčejné vybavení, obyčejné spotřebiče, které nejsou vestavné na míru, ani jiná drahá a designová řešení. Zároveň je však znát, že byl s radostní a hravostí vytvořen pro příjemné bydlení, nic více, ani nic méně.

O zelené barvě se všeobecně ví, že podporuje trávení. V kuchyni je proto velmi vhodná. Zdroj: VOA Arquitetura

Skromný a hezký

Byt 2+kk má velice zajímavou dispozici. Vchází se prakticky rovnou do obývacího pokoje, chodba chybí, do jisté míry pocit oddělenosti supluje vzdušný policový díl s květinami. Dominantní částí prostoru, koncipovanou do tvaru písmene L, je obývací pokoj, protažený do prostorné terasy, prostornější, než na jaké jsme zvyklí z podobných menších bytů. Jídelní kout je šikovně oddělen a zároveň včleněn do prostoru. Do „elka“ je i ložnice, která je díky tomu příjemně rozdělená na „chodbičku“ a vlastní spací část, což nabuzuje lepší dojem soukromí.

 

Proč stěrku na podlahu a kam pro ni?

 

Kuchyňská linka je opravdu jednoduchá a v době designových kuchyní v lesklé šedé či černé, se všemi spotřebiči skrytými či vestavnými, představuje vítanou domáckost a obyčejnost. Mladému páru nabídne vše potřebné včetně dostatku úložného prostoru, který zajišťují horní skříňky protažené až ke stropu. Světlá šedá dobře ladí k zelené i užitému dřevu. Přívětivý dojem dokreslují jednoduché obrázky a dekorace. Stůl je z masivní dřevěné desky a dodává interiéru zdání poctivosti a bytelnosti. Zdařile s ním kontrastují subtilní nohy výškově nastavitelných židlí.

Pohlazení barev

Obývací část bytu je vybavena jednoduchou šedou pohodlnou textilní pohovkou, televizním stolkem s obrazovkou a subtilním vyplétaným křesílkem. Vzor na zdi odkazuje na přírodní motiv kamene. Interiér doplňují pokojové květiny, které se pnou i z visuté poličky. Strop vůbec stojí za podívanou, a to díky síti přiznaných elektrických rozvodů, které vytváří technický designový prvek. Pískovo-růžová barva stropu, která se objevuje i na zdech jídelního koutu, umocňuje příjemný dojem, který v nás interiér vzbuzuje. Obývací pokoj doplňuje systém jednoduchých dřevěných poliček, lemujících stěny – na knihy, květiny a další potřebnosti.

Židle jsou výškově nastavitelné. Zdroj: VOA Arquitetura

Malému jídelnímu koutu vévodí dvě zavěšená svítidla a pěkný výhled na vzrostlé stromy, který potěší u ranní kávy. Čalouněná lavice, která doplňuje sezení na dvou vyvýšených a výškově nastavitelných židlích, je pohodlná. Její jedinou nevýhodou je skutečnost, že osoba na ní sedící nesedí stejně vysoko, jako osoba na židli.

Uklidňující zeleň v městské džungli

Balkon s výhledem do ruchu velkoměsta je osvětlený, což nahrává večernímu posezení v teplém počasí. Pro tyto účely je balkon vybaven pohodlnou lavicí. Velice zajímavým prvkem je vertikální živá stěna, složená z balkonových rostlin a vytvářející uklidňující pohled do zeleně uprostřed městské zástavby. Tmavě zelená dlažba navazuje na zelené prvky v bytě a svými odlesky vytváří zajímavou hru světla. Fotografie opticky klame, balkon vypadá, že má výhled na kratší, boční straně, ale dle půdorysu bytu tomu tak není a strana s výhledem je delší.

 

Jak změnit osvětlení aniž bychom sekali do stěn a stropu

 

V námořnickém stylu

V ložnici architekti na rozdíl od zbytku bytu použili uklidňující modrou barvu, jejíž relaxační účinek je ještě podpořen tematikou moře na uměleckých fotografiích. Modrobílá výmalba evokuje námořnický styl, stejně jako povlak polštářů, a vše tak ladí v harmonickém celku. V čele postele se nachází vysoká vestavná skříň, která poskytuje dostatek prostoru pro uložení oblečení.

V ložnici najdeme jen to nejnutnější – poličku, která zastoupí noční stolky, a skříň. Zdroj: VOA Arquitetura

Toalety se v bytě nacházejí dvě, obě dvě vybaveny sprchovým koutem. Zajímavě je řešeno hranaté umyvadlo, které přečnívá nad svojí skříňkovou základnu, a vytváří tak neotřelý prostorový efekt. Kontrastuje s ním oblý tvar vodovodní baterie. Více prostoru malým místnůstkám dává světlá výmalba, použití zrcadla i šikovně navržené a promyšlené osvětlení.

Zdroj: VOA Arquitetura

Do nevelké koupelny zvolili majitelé světlé materiály. Zdroj: VOA Arquitetura

Fotogalerie:

Zdroj: VOA Arquitetura

 

Radiátor Zehnder Kazeane je nepřehlédnutelným pomocníkem každé koupelny

 

 


You must be logged in to post a comment Login