Koupelny

Štětka na záchod nejen jako praktický prvek: Jak na její údržbu?

Od   | 

Mnoho z nás záchodovou štětku častokrát na toaletě přehlíží a bere ji pouze jako nutnost. V lepším případě ji pořídí jako designový doplněk toalety, ale pak se o ni už nestará. A to samozřejmě není dobře. Jak o ni tedy správně pečovat?

Jakou vybrat?

Na výběr jsou volně stojící štětky ale i ty, které lze jednoduše upevnit na stěnu. Výhodou připevnění na stěnu je zejména praktičtější úklid, protože při vytírání není potřeba nic nadzvedávat. Zajímavě vypadají držáky na toaletní papír jejichž součástí je i ukotvená nádoba na štětku. Kromě toho existuje různě provedení a zpracování samostatných štětin. Nejběžnější jsou štětiny uspořádané do snopečků, ale na trhu najdete i bez. Uspořádání štětin může být i do kruhu, díky čemuž jednoduše vyčistíte toaletu i ve všech záhybech. Při výběru je ideální zvolit takovou štětku, která má ohebné štětiny. 

Provedení

Podle stylu koupelny lze vybírat i nejrůznější rukojeti a nádoby na štětku a to převážně z plastu, dřeva, keramiky, skla, nebo kovu. Zajímavé jsou i kompletně sladěné koupelnové doplňky, kdy k sobě ladí nejen štětka s nádobkou, ale i dávkovač mléka, kelímek na kartáčky, nebo mýdlenky. Milovníci barev ocení i nejrůznější barevná provedení, ve kterých lze štětku na toaletu zakoupit.

Jak na údržbu?

Mokrá štětka zůstává stát v nádobě, kde se skvěle daří nejrůznějším bakteriím a ze které se rychle šíří nejen po koupelně, ale i po celém domě. Odborníci tak doporučují záchodovou štětku po každém použití vydezinfikovat desinfekčními přípravky a nechat venku oschnout. Teprve suchou štětku lze uložit zpět do nádoby. Kromě toho je potřeba štětku opravdu pořádně vyčistit alespoň 1x týdně, abychom eliminovali vznik bakterií.

Tak, jako pečujeme o toaletu, je potřeba pečovat i o štětku.
Zdroj: Pixabay

Hloubková údržba

Alespoň jednou měsíčně nalijte do plastového kbelíku vařící vodu, přilijte hrnek chlorového, tekutého bělidla a nechte ve směsi louhovat nejen štětku, ale i nádobu minimálně jednu hodinu. Po této lázni stačí štětku, i obal jednoduše opláchnout čistou vodou a vysušit. Kromě toho ale štětku pravidelně vyměňujte, a to alespoň každý půl rok, nebo pokud uvidíte, že má ohnuté štětiny.

Zdroj: Receptář.cz, Novinky.cz

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login