Návštěvy bytů
Rekonstrukce vily šéfdesignéra, jehož pohled na vzhled interiéru je skutečně originální
Michael Sieger je hlavním designérem v rodinné firmě, která spolupracuje se světově uznávanými společnostmi, jako například Dornbracht, Alape či Duravit. Ještě před několika lety bydlel v rodinném sídle, na zámku, z nějž se rozhodl přestěhovat a najít pro sebe i rodinu nový domov. Objevil nádhernou historickou vilu, kde byla nutná kompletní rekonstrukce. A jak se s tím hlavní designér Sieger design popral?
Vila se rozkládá na 300 metrech čtverečních, takže je dostatečně velká na všechno, co designér i jeho rodina potřebuje k pohodlnému životu. Kromě suterénu a vyvýšeného prvního patra dům disponuje i prvním nadzemním patrem a druhým patrem přímo pod střechou. Je umístěn v centru města Münster, a proto se kromě dokonalého vzhledu vyznačuje i skvělou geografickou polohou.
Vila nesoucí jméno Gründerzeit je stará přes 100 let a díky designérovi byla zrekonstruována téměř do svého původního vzhledu, ač přibylo samosebou několik nutných změn. Designér Michael Sieger navrhl rekonstrukci dle svého, což mu umožnilo vytvořit si takovou atmosféru, po které od začátku toužil. V domě původně žilo studentské bratrstvo, které později vilu opustilo, což ocenili sousedé, protože rodina Siegerů oproti studentům není hlučná. A protože Sieger se svojí ženou milují podkrovní styl bydlení, předělali si vlastní pokoje přímo v patře pod střechou.
Majitel si s interiérem vyhrál do posledního detailu, a proto je prostředí celého domu útulné, rozmanité a barevné. Přestože manželé preferují bílé stěny, vila nevypadá studeně ani hole, spíše naopak. Útulnost domu dodávají dřevěné parkety, které jsou aplikovány po celém domě.
Designér Michael Sieger tvrdí, že ke každému prvku v tomto domě se váže určitý příběh.
Kuchyně byla zvolena v jemných liniích v bílé barvě a v prosvětleném prostoru vypadá elegantně. Dvířka a zásuvky bez úchytek rovnou linii nenarušují ,a proto v kuchyni na první pohled nic nevyčnívá. Nejdominantnějším prvkem se zde stala mramorová pracovní deska, spolu se zády kuchyně, ve které se kombinuje bílá barva s moderní šedou.
Designových prvků a dekorací si lze všimnout v každé místnosti. Majitel totiž vybírá jednotlivé kousky přímo od návrhářů, které zná osobně, a proto má jistotu, že nesáhne vedle. A protože považuje jídelnu za centrum dění, stal se jeho srdcovou záležitostí prostorný dřevěný jídelní stůl, obklopený několika stylovými čalouněnými křesílky, které byly navrženy přímo majitelem. Místo typických nepohodlných židlí, chtěl kolem svého stolu příjemné posezení, a proto byly zvoleny právě křesílka ve výrazném odstínu, které vynikají na kovové konstrukci.
Majitel miluje svou historickou vilu, ve níž vytvořil decentní kontrast se současným uměním a designem. Ve výrazných barvách má zalíbení, používá je jak v pracovním životě, tak se rád jimi obklopuje i v soukromí a interiéru, což je možné vidět hned na první pohled. Příjemná pracovna s bílými stěnami a dřevěnou podlahou byla podtržena originálním koženým křeslem, výrazným modrým kobercem, barevným obrazem na zdi a několika zajímavými stylovými doplňky.
Kromě designových prvků má majitel zálibu i ve sbírce kravat, jimž vyčlenil část chodby. Kolekce designérových kravat obsahuje stovky kusů, které hrají všemi barvami.
Ložnice byla vybavena ve světlých barvách a podtržena pouze několika barevnými doplňky, jako je například ikonické křeslo s červeným čalouněním. Volně na ni navazuje otevřená koupelna, která byla zařízena v podobě masivních zásuvkových komod s mramorovou deskou a dvěma vestavěnými umyvadly.
Schodiště má oproti ostatním místnostem naprosto jiný ráz. Bylo vybaveno černým, dřevěným obložením, sahajícím do půlky zdí. Na schody byl položen sytě fialový kobereček, který zabraňuje nechtěnému uklouznutí. A aby bílé zdi nepůsobily tolik hole, byly doplněny kulatými obrazy, které se k celému vzhledu schodiště opravdu hodí.
You must be logged in to post a comment Login