Zahrada

Ptáci v zimě

Od   | 

Pro naše ptačí kamarády představuje zima nejtěžší roční období a letos je skutečně tuhá. Přitom z naší strany stačí opravdu málo. Nasypat jim krmení a odměnou nám bude slet všech druhů ptactva z nejbližšího okolí. Věřte, že tato podívaná bude balzámem pro vaši duši.

Ptactvo přikrmujeme v období od listopadu do března, neboť ptáčata potřebují měkký hmyz a ne tvrdá semínka. Krmítko by mělo být s dostatečně přesahující stříškou, aby nedocházelo k vlhnutí krmiva, a s postranními lištami na podložce, aby nedocházelo k rozfoukávání zrní. Krmítko umístíme na přehledné místo, nejméně 3 metry od keřů. Nežli krmítka na podzim použijeme, očistíme je horkou vodou a vydrhneme kartáčem. Předejdeme tak šíření nemocí mezi opeřenci. Část krmení rozhodíme na vhodné místo na zemi. Krmíme semínky slunečnice, lněným semenem, okurkovými a dýňovými semeny, sezamem, různými druhy obilí či zadinou, nesolenými burskými oříšky, strouhanými vlašskými ořechy, jadýrky jablek, prosem, rýží, semeny listnáčů, jehličnanů a plevelů, dále pak různými sušenými bobulemi (rozinky, pokrájené sultánky), šípky, ovesnými vločkami a strouhankou. Pro drobné ptáky (střízlík) je dobré krmení rozdrtit nebo nastrouhat či použít například krupici. V blízkosti krmítka můžeme zavěsit (do stínu) například obalenou šišku v hovězím loji.

PI:P (Koziol) krmítko pro ptáky, plast, cena 1 057 Kč

PI:P (Koziol) krmítko pro ptáky, plast, cena 1 057 Kč

Nezapomeňte:

1. Do krmítka nepatří těstoviny, slané zbytky jídla, kůrky chleba, vánočka ani jakékoli kynuté pečivo a dehydrovaný kokos.
2. Pokud zryjeme záhony, dostanou se na povrch i ukrytá vajíčka slimáků, kukly či přezimující larvy škůdců, se kterými si ptáci rychle poradí. Stejně tak nesklizená jablka, hrušky, mišpule či jeřabiny slouží jako potravní doplněk.

Fotogalerie:

Související články:

Jak se žije se psem

Jak se (ne)nechat sežrat kočkovitou šelmou

Zvířátka pro alergiky


You must be logged in to post a comment Login