Kuchyně
Pračka v kuchyni: Jak ji nejlépe skrýt?
Bydlení v malém bytě často přináší i některá úskalí a jedním z nich je i to, že ne vždy se pračka vejde do koupelny. V takovém případě je potřeba hledat řešení a jiné umístění v bytě, přičemž nejčastěji to bývá kuchyně. Jak takovou situaci vyřešit, aby pračka v bytě nerušila?
Výhody a nevýhody pračky v kuchyni
Výhody:
- Ušetříte místo v koupelně, a získáte tak větší prostor pro relax.
- V kuchyni můžete současně dělat několik činností najednou – od vaření lze jednoduše odbíhat k prádlu a naopak.
Nevýhody:
- V kuchyni si umístěním pračky uberete prostor.
- Někdy může být nepraktické nosit špinavé prádlo do kuchyně a z kuchyně zase to čisté.
- Rušit vás mohou také zvuky a celkový hluk pračky.
- Pokud v kuchyni nemáte dlažbu, může mít negativní následky případný únik vody, nebo porucha pračky.
Pračku opatřete dvířky
Pokud máte kuchyni laděnou a zařízenou tak, že pračka opravdu do celého konceptu nezapadá (například má odlišnou barvu od ostatních spotřebičů), je ideální ji schovat za dvířka kuchyně. Tímto způsobem si nikdo pračky v kuchyni ani nevšimne. Pokud se rozhodnete pračku skrýt za dvířka, bude nutné zvolit pračku s předním plněním. Horní plnění se sice hodí do malých prostorů, ale bude potřeba ji postavit vedle linky.
Umístění je důležité
Aby se celá kuchyně při praní prádla netřásla, je nutné ji umístit na zem a nikoliv na dno kuchyňské skříňky. Zároveň je potřeba, aby měla pračka okolo sebe volných alespoň 5 centimetrů, ale čím více, tím lépe. Pračka během praní může poskakovat, a pokud by okolo sebe neměla volné místo, mohla by skříňky kuchyně poničit.
Ideální je pračku umístit do blízkosti myčky, protože budete mít možnost ji připojit na společný přívod vody. Pokud to nelze, umístěte ji tak, aby byla co nejblíže k elektrické zásuvce i k přívodu a odvodu vody.
Pracovní deska
Pokud pračku nebudete mít zabudovanou v lince, ale bude stát volně vedle kuchyně, položte na ni pracovní desku navazující na kuchyni. I přestože nebude součástí kuchyně a nebude opatřena dvířky, do prostoru zapadne mnohem lépe a bude působit vestavěným dojmem.
Soustřeďte se na hlučnost
Jestliže do kuchyně pračku teprve kupovat budete, soustřeďte se na co nejtišší hlučnost, která by neměla přesáhnout 50-60 dB. Vysoká hlučnost by mohla omezit a narušit chod celé domácnosti a to zejména v tom případě, že je kuchyně spojena i s obývacím pokojem a jídelnou. Při výběru se zaměřte také na hlučnost, kterou pračka vydává při odstřeďování. Jedná se o vibrace, které jsou velmi nepříjemné. Proti vibracím poslouží antivibrační podložka, která je zmírní.
Zdroj info: Haier, Kapitoly o bydlení,
You must be logged in to post a comment Login