Obývací pokoje

Pořiďte si do malého obýváku víceúčelový nábytek. Bude se vám pohodlněji bydlet

Od   | 

Malý obývací pokoj je sice limitující, zvlášť, když v něm trávíme jako rodina více času, ale s víceúčelovým nábytkem z něj může klidně být vzdušná místnost se vším potřebným vybavením. Budete udiveni, jaké sestavy výrobci nabízejí.

V garsonce oceníte model 3v1. Za stěnou se ukrývá postel i knihovna. Ve složeném stavu tu jek dispozici jídelní stůl. Clei

Přestože jsou vícefunkční sestavy finančně nákladné, vyplatí se do nich investovat. Díky nim je bydlení pohodlnější. Zdroj: Clei

Pořiďte jen pár kusů nábytku

Při zařizování jakéhokoliv malého pokoje musíte přesně zvážit, co v něm nutně potřebujete mít a co ne. Není zde prostor na různé skříňky, sedátka apod., které jsou sice hezké, ale nepotřebujete je. Základem obývacího pokoje je místo na sezení, konferenční stolek a centrum zábavy (s televizí a dalšími zábavnými prvky).

Šetřete s doplňky

Na doplňky nemusíte rezignovat, ale vybírejte je chytře a nepřehánějte to s počtem. Malý obývák by pak působil hodně „přecpaně“. Krásně vypadají skleněné vázy, kam nasypete voňavé sušené květiny, dekorativní kamínky nebo mušle z poslední dovolené. Vhodná jsou i zrcadla, která opticky zvětšují prostor.

Zdroj: Natuzzi Italia

Rozdělte prostor

Je velmi praktické částečné rozdělit jednotlivé zóny, pokud je to možné. V malé místnosti jen opticky, abyste z obývacího pokoje neměli několik mini komůrek. Hodí se různé policové díly, knihovny, paraván, kterým zakryjete čtecí koutek nebo pracovní část. Ale klidně stačí jen několik koberců, kdy dáte do každé zóny jiný.

Rozmístěte nábytek správně

Promyslete rozmístění nábytku. Nejdříve začněte tím největším kusem, obvykle je to sedačka, stěna nebo centrum zábavy s televizí atd. Do malého pokoje nevybírejte obří sedačku, ale raději dvousedačku a k tomu taburetky, polštáře a jiné předměty, na které se dá posadit a nezaberou tolik místa nebo se dají schovat.

Správné barvy

V malých místnostech je velmi důležité použití barev. Volte raději světlejší odstíny, které dobře odráží světlo a zvětšují opticky celý prostor. Nebojte se ani bílé a pokud ji chcete nějak rozbít, dejte výraznější barvu pouze na jednu stěnu. Barevnost se promítne i na teplotě místnosti. Pokoje orientované na sever potřebují teplejší žluté a béžové odstíny.

Multifunkční nábytek bude rozhodně nedílnou součástí nejen malých bytů. Zdroj: JN Interiér

Myslete na sebe

Při vybavování obývacího pokoje neřešte, co chtějí ostatní, ale především, co chcete vy. Nekupujte obří sedačku pro návštěvy, když se vám tam pak už nic jiného nevejde a ani to tak nechcete. Prvořadé je vaše pohodlí a pohoda. Vy zde budete bydlet. Návštěvy můžete klidně usadit na velké polštáře na zem.

Víceúčelový nábytek

V malém prostoru oceníte místo těžkého a masivního nábytku spíš subtilnější kousek, který oplývá jednoduchými tvary a má vícero použití. Hodí se úložný prostor ukrytý v pohovce, konferenční stolek s úložným dílem, skládací nábytek, sklápěcí stůl apod.

Spaní v obývacím pokoji se v malém bytě nevyhneme. Zvolte postel s vlastní matrací. Zdroj: Clei

Světlo dělá divy

Dostatek světla je základ. Než ale jedno velké světlo uprostřed místnosti, volte raději několik zdrojů různé intenzity. Bodovky osvětlující obrazy či poličky vypadají velmi dobře a zvětší opticky místnost. Stolní nebo stojací lampy zase přidají trochu intimní atmosféru. Pokud nemáte velká okna, nezakrývejte je záclonou či závěsem. Potřebujete denní světlo.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login