Doplňky do bytu
Pěstování kapradin v láhvi. Poradíme, jak na to!
Kapradiny jsou nádherné rostliny, které se pyšní sytě zelenou barvou. Malé, ozdobné listy působí jemně a kouzelně. Jak ale proměnit pěstování v klasických květináčích a truhlících na něco naprosto originálního a jiného? Zkuste pěstovat kapradiny v lahvi. Kapradiny v lahvi jsou uzavřený systém, který tvoří krásnou zahrádku!
Hrdlo láhve je důležité
Až budete láhev pro pěstování kapradin vybírat, dbejte na hrdlo. Nemusíte hledat speciální láhve, dostatečně postačí nádoba se širokým hrdlem, díky kterému kapradinu protáhnete, aniž by se poškodila. Je vhodné vybírat nezabarvené nádoby, které propustí veškeré světlo. Pokud se i přesto rozhodnete pro barvu, počítejte s tím, že propouští mnohem méně světla a umístěte ji teda na světlé místo, nejlépe k oknu.
Vybírat můžete z různých tvarů skleněných nádob. Nemusí to být nutně klasická láhev.
Staráme se o kapradiny
Kapradiny nejsou nijak náročné na údržbu. Jelikož jsou to ale rostliny, které milují tropické počasí, potřebují vlhkost. Skvěle jim také svědčí prostředí se stálou teplotou. Pokud kapradiny nebudou mít dostatečnou vlhkost, lehce ztratí svou krásu, proto rostlinu pravidelně zalévejte. Substrát kapradiny by měl být stále vlhký, ale nikoliv úplně promočený. Kapradinu tedy zalévejte malým množstvím vody každý den. Výhodou této zelené rostlinky je, že přes noc vodu vypaří, ta se vysráží uvnitř lahve a následně sjede zpět. Díky tomu budete v lahvi pozorovat koloběh každý den.
Kapradiny musíme jednou měsíčně hnojit speciálním přípravkem, odstraňovat odumřelé části, nebo opadané listy. Doporučuje se i rostlinu po uplynutí jednoho roku přesadit.
Pro pěstování kapradin v láhvi je zapotřebí použít speciální substrát. Vyvarujte se zemině obsahující kůru, protože by ve sklenici mohly vyrůst nejrůznější druhy hub, kterým se ve vlhkém, teplém a uzavřeném prostředí velmi daří.
Fotogalerie:
You must be logged in to post a comment Login