Ložnice
Nezapomeňte v ložnici správně umístit vypínače
V ložnici se zpravidla soustředíme na barvu stěn, vzhled postele a skříně a takovou drobnost, jakou je vypínač, častokrát ani neřešíme. Přitom tenhle maličký detail může zahrát podstatnou roli v hodině „H“.
A také není nic horšího, než si takřka v limbu uvědomit, že není zhasnuto a je třeba z vyhřátého klobouku vstát a světlo vypnout. Kde tedy vypínač v ložnici nesmí chybět?
Hned vedle dveří
Velmi důležité je rozmístění vypínačů předem naplánovat. To z hlediska praktického, abychom předešli nepohodlí, které se zpětně už nesnadno napravuje. Mezi nejběžnější a nejzákladnější umístění vypínače patří místo ihned vedle dveří, a to nejlépe ve výšce 120 až 150 centimetrů, aby bylo rozsvěcení pohodlné pro každého. Jakmile totiž vejdete do místnosti, automaticky po paměti sáhnete vedle dveří a rozsvítíte si. Důležité je si také předem promyslet, kde bude umístěn nábytek, aby vypínač nechtěně neblokoval.
Umístěte ho i k posteli
Praktickým řešením je umístění vypínače hned vedle postele či nad postel. Je velmi pohodlné mít možnost ovládat hlavní světlo přímo z lůžka. Nikomu se nechce vylézat, aby zhasl, nebo rozsvítil. Výhoda umístění vypínače u postele je i bezpečnostní. Pokud po tmě během noci potřebujeme vstát, lehko můžeme během cesty od postele k vypínači zakopnout a přivodit si nepříjemná zranění.
Pořiďte si světla na dálkové ovládání
Skvělým řešením jsou i světla na dálkové ovládání. Díky nim nemusíte vypínač instalovat k blízkosti postele. Bezdrátovým ovládáním, které budete mít hned vedle sebe na nočním stolku, můžete světla nejen rozsvítit a zhasnout, ale zároveň lze měnit i teplota světla a jeho barvy. Některé dokonce disponují i ovládáním intenzity osvětlení, nebo funkcí úsporného světla. Jednoduše tak budete moci lampy ovládat přímo z postele a ke klasickým vypínačům se už nebudete chtít vrátit.
Fotogalerie:
You must be logged in to post a comment Login