Návštěvy bytů
Neotřelé 2+kk: Hrubé stěny vykouzlily jemný interiér
První, co vás v tomto bytě napadne, je fakt, že na první pohled působí jaksi humpolácky a neotesaně. Na ten druhý ovšem zjistíte, že jste se ocitli v něžném, účelném a příjemném interiéru, jehož netypický půdorys upoutá na první pohled.
Vstupní chodba je i v rámci nevelkého prostoru, který byt nabízí, jednoznačně stavebně oddělena, což je vždy u malých bytů velké plus. Kontrasty tmavé a světlé barvy a hladké a hrubé struktury, které k sobě přitáhnou ihned všechny pohledy, nedovolí návštěvníkovi bytu soustředit se na úzký a stísněný prostor. Zařízení chodby je vzhledem k omezenému prostoru rozumně skromné a vzdušné, pouze jednoduchý věšák na kabáty a místo na odložení tašek či střevíců.
Byt je situován v domě s výhledem do hezké zeleně, a tak je jeho jednoznačným kladem francouzské okno, vedoucí na nevelký balkon. Obývací pokoj je zařízen velmi prostě. Po levé straně najdeme jednoduchou a pohodlnou pohovku, která může v případě potřeby sloužit jako lůžko pro hosta. Má světle šedou barvu, která se krásně doplňuje s jasně červenou stěnou, umístěnou hned za ní. Potřebný, ale nepříliš divoký kontrast pak nalézáme na jemně zeleném závěsném svítidle. Na této stěně nenajdeme žádné dekorace ani jiné narušení její jednolitosti a uhrančivého dojmu, kterým působí na každého pozorovatele. Nad pohovkou je umístěn projektor, naproti velké projekční plátno, takže je možné z pohodlí domova kvalitně sledovat filmy. Konferenční stolek obyčejného tvaru a světlé barvy je doplněn malým, ale dostačujícím kulatým jídelním stolem. Ten je sice obklopen čtyřmi židlemi, ale k jídlu by už by se čtyři strávníci vměstnali jen obtížně.
Variabilní pohovka vhodná i do malého pokoje
Po levé straně najdeme netypicky a odvážně prosklený vstup do ložnice, po pravé straně je kuchyňský kout, nebo, ve zdejším provedení, spíše koutek. Za povšimnutí stojí ještě „kamenný“ strop, který se dobře doplňuje s hrubou omítkou cihlové stěny okolo vchodu na terasu. Mírně industriální dojem doplňují černá reflektorová svítidla, přiznané rozvody tepla i elektřiny. V kontrastu k tomuto dojmu působí naopak útulný kusový koberec s vyšším chlupem i jemné květinové dekorace.
Trendy jsou bezzárubňové interiérové dveře
Kuchyň: Dynamika na malém prostoru
Již zmíněná minikuchyňka by zasloužila pochvalu za účelné využití opravdu nevelkého prostoru. Najdeme v ní vše potřebné. Dřez je schován za dřevěným panelem a lednice je ještě mnohem víc maskována, najdeme jí přímo v tomto panelu, který rozděluje prostor kuchyně, obývacího pokoje a chodby. Podobně schované jsou na druhé straně tohoto dřevěného „elka“ dveře na toaletu a do koupelny. Nestejná výška horních skříněk i jejich barva, veselá a ladící s odhalenými cihlami v chodbě a části obývacího pokoje, přináší do malého prostoru nápad a dynamiku. Spodní část je bílá pro větší světelnost, s tmavou deskou, zaručující kontrast a praktičnost.
Jak na záclony do velkých oken
Ložnice v tmavé eleganci
Ložnice trochu nezvykle nesází na světlost, naopak. Díky volbě hnědé, oranžové a šedé působí dosti tmavě, přestože má vlastní francouzské okno a přestože byla světlost podpořena i částečně prosklenou příčkou. Jinak zde najdeme pohodlnou čalouněnou postel v šedém provedení. Tmavé ložní prádlo umocňuje mystičnost a neobvyklost prostoru, který by asi každému pro odpočinek nevyhovoval, ale pro někoho jistě může být tím pravým ořechovým. Zajímavé osvětlení v černé barvě dokresluje atmosféru.
Určitý „odlesk“ ložnice najdeme i v podobně barevně laděné koupelně. Šedá, oranžová, černá, sklo a netypické prvky, jako je dynamické šikmé umístění koupelnových obkladů, tvoří dohromady zajímavý celek. Sprchový kout je prostorný, stavebně oddělený a plně uzavřený. Sušáky na ručníky se díky své masivnosti stávají dalším z designových prvků koupelny. Převažující obložení bylo vybráno v přírodní šedobéžové barvě, připomínající strukturu kamene.
Fotogalerie:
Proč je důležitá správná barva světla?
You must be logged in to post a comment Login