Návštěvy bytů
Minimum příček a hodně denního světla: Prostorné 2+kk je přístavem pro mladý pár
Při usilovném hledání nového domova navštívil mladý pár hromadu bytů, ale za srdce je vzal až tento, v samém centru města. I když interiér musel projít poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, majitelé nelitují. Hlavním úkolem bylo vytvořit otevřený prostor, ve kterém zóny vymezuje pouze nábytek. Toto neobvyklé řešení se podařilo na jedničku a manželé si ho nemohou vynachválit.
Největší zajímavostí je, že v prostoru nenajdeme téměř žádnou příčku. Veškeré rozčlenění bytu tak prakticky zastává rozmístěný nábytek, který lze kdykoliv přestavět a tím pádem změnit i uspořádání interiéru. Majitelé totiž milují otevřené prostory, ve kterých mohou trávit společný čas.
Jakmile do bytu vstoupíme, všímáme si barového posezení, oddělujícího kuchyni od obývací části. Již od vstupních dveří je zřejmé, že se byt nese ve světlých barvách s decentními tmavými prvky. A aby zde nechyběl kontrast, všimněte si betonového stropu – ten je však zjemněn dřevěnou podlahou prolínající se po celém bytě.
Polohovací pohovky pro maximální pohodlí
Velkým plusem bytu je hezký výhled na město. Prostorná okna do interiéru vpouští dostatek denního světla a ten je tak příjemně prosvětlený. Večerní umělé světlo zajišťují výrazná reflektorová svítidla na lištách v šedé barvě. Právě lišty na betonovém stropě dokonale zdůrazňují nádech industriálního stylu. V obývacím prostoru si můžete pohovět na rohové sedačce v šedém čalounění a už je jen na vás, zda bude pozorovat město za okny, nebo raději film v televizi. Ta je umístěna stěně obložené dřevem, které zútulňuje celkový pocit v prostoru. Pro ukládá je k dispozici jednoduchá otevřená police lemující celou místnost. Bílé stěny a dřevo si samozřejmě zasluhují dekoraci, a proto zde nechybí řada oblíbených knih i pokojové rostliny.
Za zmínku stojí také kuchyně situovaná do jedné roviny. Dřevěné horní a spodní skříňky ladí s odolnou pracovní deskou z umělého kamene, která přechází i na stěnu mezi skříňkami. Sestava je zařízena jednoduše, ale prakticky a kromě klasických spotřebičů tu najdeme také pračku na prádlo, pro kterou jinde nezbylo místo. Ani tady nechybí prostorné okno, které bychom v takto koncipovaném bytě s největší pravděpodobností nečekali. O umělé osvětlení se postarala bodová svítidla spolu s LED páskou nad pracovní deskou a zeleň sem majitelka vnesla díky bylinkám zavěšeným naproti kuchyňské lince.
Kromě již zmíněných reflektorových svítidel interiéru oživují také zavěšená svítidla – například nad jídelním stolem, která svým provedením imitují pouliční lampy. Pokud se ohlédneme za sedačku, spatříme jídelní prostor v nevelkém výklenku, který tuto část bytu opticky vymezuje. Jídelní stůl disponuje masivní deskou a kovovou černou konstrukcí, kterou doplňují zajímavé židle. Barvy sem majitelé vnesli pomocí uměleckých obrazů, jejichž rámy jsou asymetricky pospojované a jako celek tvoří zajímavou dekoraci. V rohu u jídelního stolu zůstalo volné místo pro červený bar.
Kam pro jídelní stůl?
Poslední místností, kterou v bytě navštívíme je ložnice majitelů. Hned při vstupu náš zrak upoutá stylový abstraktní obraz nad postelí a velká šatní skříň na míru. Ta byla navíc opatřena zrcadlovými dveřmi, které již tak poměrně prostornou ložnici ještě opticky zvětšují. Dřevěný obklad nahrazuje čelo postele a navíc posloužil pro uchycení závěsných nočních stolků v bílé barvě. Na obou stolcích nacházíme pouze jednoduché noční lampičky a osobní drobnosti.
Zdroj: 24 7 Arquitetura
Fotogalerie:
Jak správně osvětlit obývací pokoj?
You must be logged in to post a comment Login