Koupelny
Koupelna, která neexistuje!
Brno zase jednou zvítězilo a strčilo Prahu do kapsy – na celé čáře. Je to tak, marná sláva. Zatímco ve světě je trend tvářit se, že něco neexistuje, běžný už léta, my v Praze se tváříme, že jsme si ho nevšimli. Kdežto v Brně…. Mají nejen Bar, který neexistuje, ale dokonce už i Whiskey bar, který neexistuje. Jediné, co se mi až do této chvíle nepodařilo vypátrat, je, zda po návštěvě neexistujících barů podléhají Brňané alkoholismu úplně stejně jako my, či nikoliv.
Matteo Thun a Antonio Rodriguez se ostatně myšlenkou schovat koupelnové prvky, které užíváme denně, zabývali už před lety. Pro italskou formu Rapsel pak navrhli systém ONE, kde nerezové umyvadlo a keramické závěsné WC elegantně schovali pod modřínové lamely. Modřín je ceněn nejen pro své vysoké estetické vlastnosti, ale především pro zvýšenou odolnost. Jeho vyšší hustota pak přispívá i k dobrým mechanickým vlastnostem. Postupně pak přidali ještě modul se zásuvkou a sprchovou vaničku. Výhodou modřínu totiž je také to, že se s vodou vcelku snáší.
O něco později se v Rapselu k tématu vrátili a designéři Cairoli & Donzelli nechali pak umyvadlo i baterii zmizet zcela v sestavě TWO-QB. Modul se zásuvkami a modul s umyvadlem je možné použít společně, odděleně či různě mezi sebou kombinovat. Umyvadlo i s baterií Vola po použití jednoduše schováme zaklapnutím víka. Celou sestavu je ještě možné doplnit zrcadlovou skříňkou.
Uměla bych si asi klidně představit, že tohle celé je součástí interiéru, např. ateliéru či jednoho velkého stěnami neodděleného obytného prostoru. Netvrdím, že bych to chtěla, ale představit bych si to dokázala.
Rok poté, co Rapsel systém ONE představil na Cersaie, přišla italská keramička Hatria s podobným produktem, který nazvali G-Full. G-Full by Hatria je integrovaný monoblokový sanitární systém spojující WC a bidet do jednoho keramického kusu. Dodává se ve dvou délkách – 120 cm a 140 cm a je možné zvolit umístění WC vpravo nebo vlevo a sestavu doplnit zásuvkovým modulem, díky kterému máte všechny potřebné věci pohodlně po ruce. Vrchní krycí deska je pak z dřevěných lamel v několika různých provedeních nebo hladká bílá. Po jejím sklopení celá sestava pohodlně poslouží jako lavička.
V Antonio Lupi Design šli ještě kousek dál a na své skryté umyvadlo Battigia® mají patent. Designérem tohoto kousku je Michel Boucquillon, který se narodil v Belgii, ale v současné době žije v Itálii ve městě Lucca. V roce 1988, ve svých pouhých 26 letech, zvítězil v architektonické soutěži o budovu evropského parlamentu v Bruselu, a to odstartovalo jeho architektonickou a designérskou kariéru. Pro tuto budovu totiž pak navrhoval i nábytek, kliky a svítidla.
Do zdi vestavné umyvadlo Battigia se vyrábí z corianu, má vestavěnou baterii i odtokovou soupravu a je dodáváno včetně flexibilního sifonu. Zvolit můžete variantu s LED osvětlením nebo bez, vybrat si můžete mezi pěti různými délkami a čelní krycí deska je buď z čirého nebo matného skla, nebo z mramoru Carrara.
Když jste totiž z Toskánska, jste mramorem tak trochu posedlí.
P. S. A pokud jste dočetli až sem, dejte si sklenku červeného vína, protože i to k Toskánsku neodmyslitelně patří. Já si ji tedy rozhodně dám. Whiskey já totiž nepiju a navíc se bojím, že by mi v imaginárním baru mohli nalít pouze imaginární Chianti!
You must be logged in to post a comment Login