Návštěvy bytů

Korálová barva byla únikem, nakonec se však vyplatila a vznikl originální interiér s útulnou atmosférou

Od   | 

Starý byt s vysokými stropy, který byl dříve rozdělen na několik maličkých místností – dvě malé, špatně vytápěné ložničky, velký salon, maličkou kuchyni a chodbu, se dočkal kompletní změny dispozice. Ze dvou ložniček se stala jedna velká místnost, která má více funkcí – jako společenská místnost, obývací pokoj i pokoj pro hosty, kuchyň se propojila s chodbou, jen salon zůstal a změnil se na další ložnici, tentokrát soukroměji pojatou. Svébytným architektonickým prvkem jsou kulatá okénka, která prostor světelně i vizuálně propojují. 

Zajímavé vzory se opakují i na podlaze. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Zajímavostí, které prostor výrazně odlišují od jiných, je tu však více. Zrenovovaný historický nábytek zkombinovaný s tím moderním, historické štuky, krásně renovovaný nábytek, ponechané stopy po dřívějších zdech, masivní kovová konstrukce, která drží osvětlení, to vše tvoří dohromady trochu výbušný, ale rozhodně velmi zajímavý koktejl. Dynamice interiéru nahrávají i netradiční barvy – lososová, růžová, starorůžová. V kombinaci s bílou vypadají velmi elegantně. Barevný celek korunují tóny dřeva, šedá na podlaze, dodávající potřebný kontrast, či barva surových cihel, na jednom místě odkrytých. Obývací pokoj je klasicky, dvoubarevně vymalován, kdy výmalba jemně krémovou končí asi čtyřicet centimetrů pod stropem a výše je již místnost bílá. 

Trendy jsou římské rolety i plisé. Jak na ně?

Dostatek prostoru jako základ 

Jednou z hlavních vlastností tohoto interiéru, které si všimneme hned na první pohled a která se zásadně podílí na příjemném celkovém dojmu, je nezahlcenost. Nábytkem, množstvím věcí, množstvím barev, dekorací. Všeho je tak akorát a máme pocit, že vše je právě na svém místě. Obrazy opřené volně o zeď sice mohou vytvářet mírně znepokojující dojem provizoria, po delším prohlížení však zjistíme, že se nám právě takto líbí. Jedním z nejvýraznějších kusů nábytku v tomto bytě je zrenovovaná skříňová/ policová stěna. Původně však vypadala zcela jinak, byla vyšší a v horní polovině stejně široká, jako ve spodní. Tak masivní kus se však do interiéru, právě kvůli dodržení výše zmíněné vzdušnosti a odlehčenosti, nehodil, prošel proto zásadní zeštíhlovací kůrou. Výsledek proměny, kterou by mnozí milovníci historického nábytku označili za svatokrádež, je však věrohodně a dobře působící i sloužící nábytkový kus, na jehož řemeslnou kvalitu se můžeme spolehnout. Tak proč nutit minulost, aby nás svazovala? 

Trubkový nábytek se do domova skvěle hodí. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Kontrast něhy a hrubosti 

Každého návštěvníka jistě upoutá i strop, který je ponechán v části bytu v neupravené, industriální formě včetně viditelných nerovností, což ostře kontrastuje s upraveným stropem a historickými štuky v místnostech obytných, i s něžně růžovou barvou, použitou na kuchyňské lince. Z materiálů interiéru dominují dřevo, kov, kůže a sklo. Zajímavou a designově dokonale dotaženou místností je i koupelna. Skleněný paraván, oddělující sprchový kout, zdobí retro kostičkový vzor. Umyvadlo z kamene je uměleckým dílem ve službách užitku a celkový dojem umocňuje nepravidelná výmalba, netradiční skříňky i kachličky v kontrastu se zcela klasickým kulatým zrcadlem. 

Koupelna míchá mnoho prvků a stylů, přesto působí příjemně. Zdroj: Cumulolimbo Studio

 

Fotogalerie:

Hledáte originální svítidla?


You must be logged in to post a comment Login