Návštěvy bytů

K bydlení u jezera patří námořnický styl: Jak se s ním popasovali v prostorném domě?

Od   | 

Půvabná vila u jezera přímo vyzývala k zařízení interiéru v námořnickém stylu. A že nelze spojit modře laděné bydlení a námořnické motivy spolu s elegancí a útulností? Posuďte sami, my dáváme palec nahoru.

Modré stěny v kombinaci s dřevěnou podlahou v tomto domě dobře fungují. Zdroj: Studio Projekt

Při vstupu do tohoto domu se ocitneme přímo v srdci domova, a to propojeného obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Podlaha v dřevěném tónu se v domě rozprostírá již od vchodových dveří. Vstupní část od obývacího pokoje odděluje dřevěný paraván, který v prostoru zároveň funguje jako zajímavý prvek. Obývací pokoj disponuje francouzskými okny, jimiž lze vyjít na příjemnou terasu a odpočívat při pohledu na jezero. Vedle francouzských dveří byla umístěna sedací souprava ve tvaru písmene „L“, která díky blankytně modré barvě do interiéru dokonale zapadá. Stěny byly ponechány v čistě bílé barvě a prostor za jednoduchou obývací stěnou nechali majitelé část zdi vytapetovat výraznou, modro-bílou tapetou, podtrhující námořnický styl. V obývací části nechybí ani dekorace v podobě jachty, modrý dekorativní kobereček, nebo světle modré závěsy.

Z obývacího pokoje se lze jednoduše přesunout na terasu. Zdroj: Studio Projekt

Obývací část od kuchyně opticky odděluje prostorný jídelní stůl z masivu, doplněný pohodlnými židlemi s modrým a bílým čalouněním. V domě nechybí ani jednoduché a přitom výrazné osvětlení, které však nenarušují jemné linie, ani barevné provedení interiéru.

Různě barevné židle společně s tapetou oživují jídelní kout. Zdroj: Studio Projekt

Kuchyně byla záměrně zvolena v modro-bílé barvě, takže nenarušuje koncept celého domu. Modrá barva byla navíc vybrána v příjemném „navy“ odstínu a aplikována byla pouze na menší plochu kuchyně. Naopak větší část se nese v bílé barvě, a celou místnost tak dokonale prosvětluje. Kuchyně byla koncipována do tvaru písmene „L“, přičemž delší část linky slouží jako odkládací a pracovní plocha a zároveň sem bylo umístěno mycí a varné centrum. Kratší část kuchyně představuje panelový úložný prostor se zabudovanými spotřebiči. Záda kuchyně zjemňuje dřevěný dekor, který modro-bílé provedení příjemně změkčuje.

Modro-bílá kuchyně skvěle vystihuje styl bydlení. Zdroj: Studio Projekt

V horním patře najdeme mimo jiné i dětské království, které charakterizují modrobílé pruhy po celé délce stěn. Také dětský pokoj disponuje francouzským oknem, díky kterému děti nemají o denní světlo rozhodně nouzi. Místo dvou postelí dali majitelé přednost palandě v bílé barvě s modrým povlečením ve stejném odstínu, jaký je použitý na tapetě. V pokoji tak ušetřili místo, které mohli využít pro jednoduchý psací stůl. A aby se v místnosti neopakovala pouze modro-bílá kombinace, byla sem pořízena například židle v červené barvě nebo dřevěná podlaha. 

Pruhovaná tapeta je dominantou dětského pokoje. Zdroj: Studio Projekt

Ložnice majitelů překvapuje odvážnou modrou tapetou s motivem plachetnic, která je však vkusná a elegantní. Manželskou postel doplňuje čalouněné šedé čelo a dva noční stolky v bílém provedení. Přestože je místnost maličká, majitelé sem vměstnali i jednoduchý pracovní stolek. 

V ložnici každý upře pohled na zajímavou tapetu. Zdroj: Studio Projekt

Koupelny jsou v porovnání s prostorným domem malé, ale přesto se sem vměstnalo vše potřebné. V jedné ze dvou koupelen najdeme kombinaci černé barvy spolu s hnědou, modrou a bílou, avšak díky decentnosti místnost nepůsobí stísněně. V obou koupelnách byla navíc zvoleno speciální osvětlení schované za podhledem z mléčného polykarbonátu.

V domě jsou dvě koupelny, z nichž jedna byla laděna do tmavších barev. Zdroj: Studio Projekt

 

Fotogalerie:

Proč nepřímé osvětlení?


You must be logged in to post a comment Login