Inspirace
Jak vybrat trampolíny pro děti, aby byly maximálně bezpečné
Trampolíny jsou populární nejen mezi dětmi, ale i u dospělých. V posledních letech však stále častěji slyšíme o apelování lékařů, kteří jsou naopak proti trampolínám, a to kvůli nepříjemným zraněním a úrazům. Je tedy nesmírně důležité, abyste trampolínu vybírali nejen podle vzhledu a velikosti, ale zejména z pohledu bezpečnosti.
Se sítí, nebo bez?
K nepříjemnému úrazu může dojít i přímo na trampolíně, aniž by dítě spadlo na zem, nicméně pokud chcete riziko pádu na zem z výšky minimalizovat, rozhodně vsaďte na trampolínu s boční sítí. Pro některé uživatele však trampolína se sítí není příliš atraktivní a cloní na okolní zahradu. V tomto případě trampolínu umístěte na kraj, nebo do rohu zahrady. Dalším řešením je vykopání díry a zapuštění trampolíny přímo do země tak, aby byla v rovině s trávníkem. Přestože dítě z trampolíny může vyletět, minimalizuje se alespoň výška pádu.
Konstrukce trampolíny
Zaměřit byste se měli také na samotnou konstrukci trampolíny, kterou výrobci neustále vylepšují a zdokonalují. Je tedy velmi důležité, aby byla konstrukce trampolíny bytelná, pevná a odolná. Samozřejmostí by měl být ochranný potah s polstrováním po celém obvodu tvrdé konstrukce, ale i přes pružiny. Lékaři a odborníci se také shodují, že bezpečnější je namísto klasického pružinového provedení trampolína bez pružin.
Kam pro zahradní osvětlení?
Trampolínové lůžko
Při výběru je potřeba se soustředit i na samotné trampolínové lůžko – tedy na to, na čem skáčeme. V první řadě by mělo být vyrobeno z kvalitního materiálu odolného proti prachu, slunečnímu záření, dešti, či jiné nepřízni počasí. Důležité je i rozložení hmotnosti po trampolínovém lůžku, zvyšující odolnost a životnost trampolíny.
Vybavení trampolíny
Pro zvýšení bezpečnosti je vždy vhodné k trampolíně zakoupit bytelný žebřík, po kterém děti jednoduše na trampolínu vylezou a zase slezou, aniž by do horní části skákaly. Výrobci nabízí plastové, kovové, nebo provazové řešení – záleží, čemu dáte přednost. Jedinou nevýhodou kovového žebříku je přehřívání se během letních dnů.
Také byste neměli zapomenou na kotvící sadu, která trampolínu zajišťuje a udržuje ji pevně na zemi při silném větru, či bouřkách. Kotvící sada navíc prodlužuje životnost celé trampolíny a skládá se pouze z popruhů a šroubů, kterými se trampolína kotví přímo do země.
Zdroj: iDnes.cz, Děti v pohybu
Fotogalerie:
Jak zařídit technickou místnost?
You must be logged in to post a comment Login