Návštěvy bytů

I tmavý interiér může působit vzdušně a útulně. Stačí správně kombinovat materiály

Od   | 

Když designéři KC Studia dostali za úkol vytvořit moderní byt laděný do tmavých barev, stáli před poměrně velkou výzvou. Každý totiž ví, že tmavě laděné byty často přichází o potřebnou energii, vzdušnost a dostatek světla. V tomto případě se však celá proměna architektům a designérům rozhodně povedla!

Červená pohovka rozbíjí jednotvárnost a přidává do interiéru element hravosti. Zdroj: KC Studio

Základem je přizpůsobení prostoru

Použití tmavých barev v případě malých místností může vyvolat pocit stísněnosti. Přesně z toho důvodu se designéři hned na začátku rozhodli pro změnu půdorysu bytu. Odstraněním zděných příček docílili celkové otevřenosti a propojenosti prostoru. Jednotlivé zóny od sebe oddělili pomocí vzdušných konstrukcí a transparentních materiálů. Kromě nich zapojili do interiéru také prvek světlého dřeva, který ho nejen zútulní, ale slouží i k jeho prosvětlení. Zesvětlujícím elementem je také šedivá betonová stěrka.

 

Kam pro designové italské pohovky? 

 

Prostor pro odpočinek i společenské události

Spojení obývacího pokoje s kuchyňským koutem, přípravným pultem a jídelním stolem zvětšuje společenský prostor a současně otevírá možnosti pro snadnou interakci. Kuchyňská linka kombinující tmavé a světlé barvy se navíc stává velmi designovým prvkem, který působí nejen moderně, ale také svým vzhledem šikovně doplňuje celkové vyznění místnosti. Dřevo zde funguje jako propojující prvek a stará se o potřebný kontrast s tmavými tóny. Celkově tak obývací zóna nabízí spoustu otevřeného a praktického prostoru, který přes četné tmavé odstíny působí lehce a světle.

Betonová stěrka na stěnách koresponduje s šedivou podlahou. Zdroj: KC Studio

Barevná rovnováha

Ačkoliv se celý byt skládá z několika odlišných zón, stále se v něm opakují stejné barvy a materiály. Spojovacím prvkem jsou světle šedé podlahy, světlé dřevo a tmavý nábytek, který poskytuje úložné prostory. Protože však bylo třeba myslet na jakousi svěžest a lehkost prostoru, designéři pojali výrazné kusy nábytku jako otevřené policové díly. Ty přes svou velikost a prostorovou výraznost nepůsobí těžkopádně a umocňují provázanost celého bytu.

 

Kam pro moderní svítidla?

 

Práce se světlem

Druhá polovina bytu je koncipována jako spací zóna s pracovnou. Ani zde nechybí praktické úložné prostory, tentokrát v podobě velkých uzavíratelných skříní. Tyto skříně navíc poskytují přirozenou příčku pro umístění postele a zajišťují zvýšené soukromí. Přesto, že se jedná o celistvé černé kusy nábytku, prostor nedusí, ani ho nezmenšují. Naopak dotváří pocit bezpečí a v jinak otevřeném interiéru nabízí ucelené úložné prostory. Tmavší vyznění spací zóny navíc podporuje odpočinkovou atmosféru.

Velké skříně lze použít jako praktickou příčku oddělující prostory. Zdroj: KC Studio

Kontrast jako klíč k vytvoření jednotlivých zón

Designéři v tomto interiéru pracují s barvami opravdu působivě. Každá zóna v bytě je totiž oddělena bez potřeby zděných příček, a to jen díky práci s nábytkem a různým poměrem světla a barev. Nejpatrnější je to například na přechodu mezi ložnicí a pracovnou. Ta totiž navzdory tmavému ladění bytu působí velmi světlým dojmem a poskytuje dostatek přirozeného slunečního svitu pro práci nebo studium.

Černá barva v případě menších bytů může působit skličujícím dojmem a je třeba s ní pracovat velmi citlivě. Obzvlášť pokud ji kombinujete s dekorem betonové stěrky. Pokud se vám to však podaří jako těmto designérům, odmění vás pocitem luxusu a výjimečnosti.

Zdroj: KC Studio

Fotogalerie:

 

Kam pro černý dřez a baterii?

 

 


You must be logged in to post a comment Login