Ložnice
Feng shui v ložnici
Už se vám někdy spalo mnohem lépe jinde než doma, a přitom jste si ložnici zařizovali podle nejlepšího vědomí a svědomí? Mohou to být drobnosti, které o kvalitě spánku rozhodují. Do oázy klidu a odpočinku nahlédneme očima východního učení feng shui.
Umístění lůžka
Aby člověk mohl dobře usínat a spát, je zásadní správné umístění postele. Ta by neměla být přímo pod oknem a ani přímo proti vstupním dveřím. Nedoporučuje se ani v místě, kde proudí čchi, tedy v přímé linii mezi oknem a dveřmi. Spící člověk by z ní ovšem měl vidět na dveře a rozhodně by měl mít pevnou oporu za hlavou, ideálně zeď. Nepokojné spaní může vyvolávat i umístění lůžka pod šikminou, případně trámy.
Co do ložnice nepatří
V žádném případě nezřizujte v ložnici pracovnu. Narušili byste si díky ní podvědomí. To by domácí kancelář neustále vnímalo a vy byste si psychicky neodpočinuli. Nepatří sem tedy počítače, ale ani televizory a jiná elektronická zařízení. Doplňky by měly být umírněné, tj. žádné výrazné barvy a dekory, vyvarujte se přemíry květin, a to i těch sušených, ve kterých zůstává prach a jiné nečistoty.
Umístění postele (pelesti) vůči světovým stranám
Sever Pomáhá s nespavostí, podporuje klid a spiritualitu.
Severovýchod Ostrá energie pro spánek.
Východ Vhodný pro ideální růst dětí.
Jihovýchod Podporuje dobrou komunikaci a tvořivost.
Jih Přináší prudkou energii, nevhodné pro regeneraci. Podporuje vášeň.
Jihozápad Příliš klidná energie.
Západ Dobrý spánek a uspokojující atmosféra.
Severozápad Podporuje delší a hlubší spánek. Doporučuje se pro rodiče.
Fotogalerie:
You must be logged in to post a comment Login