Rady a tipy

Feng shui – co to je a jak upravit byt podle jeho zásad?

Od   | 

Harmonie a soulad. To jsou hlavní zásady starého umění feng shui, které kombinuje interiérový design s duchovním přesahem. Feng shui má přinášet pohodu i bohatství. Jeho zásady jsou však nadčasové a často i velmi logické. Jaké kroky tohoto čínského učení se rozhodně vyplatí aplikovat v každé domácnosti?

Interiérový design podle feng shui

Učení feng shui pracuje s energiemi čchi, jin a jangem a zabývá se harmonií v prostoru, která usnadňuje plynulé proudění energií. Interiér (ale i exteriér) zařízení podle tohoto učení má lidem přinášet harmonický pocit pohody, v pracovně zvyšovat produktivitu a naopak v ložnici přispívat ke klidnému odpočinku.

Pokud si zařizujete nový byt, nebo váš stávající potřebuje alespoň malou změnu, feng shui může být tou pravou inspirací a odrazovým můstkem, podle kterého se změnou začít.

Umístění postele podle čínského učení

V posteli trávíme třetinu života a kvalitní spánek přispívá k pevnému zdraví i k celkové životní spokojenosti. Umístění postele je tak velmi důležité. Co o něm říká feng shui?

Postel by měla být podle tohoto učení umístěna co nejdál od dveří, ale současně by měla na vchod do ložnice poskytovat výhled.

To samozřejmě dává smysl nejen z hlediska proudění energií, ale také nám to poskytuje podvědomý pocit bezpečí, stejně jako pevná stěna za hlavou.

Pracovní stůl podle feng shui

Podobná pravidla platí i v pracovně nebo v obývacím pokoji. Pracovní stůl by měl podobně jako postel umožňovat výhled na vstupní dveře a neměli bychom sedět zády do otevřeného prostoru. Pro pocit bezpečí a kontroly byste měli mít podobně umístěný také například gauč.

Otevřená a čistá předsíň pouští do vašeho domu energii

Důležitá je také předsíň. Právě přes tu do vašeho domu vstupuje energie, kterou by neměl blokovat žádný nábytek ani nepořádek. Předsíň by měla být světlá a plná otevřeného prostoru, aby v ní mohla energie volně proudit.

Nezapomeňte ani na pohyblivou vodu v obýváku. Akvária či fontánky přinášejí prosperitu a uklidňující pocit pro váš dokonalý odpočinek.

Síla protikladů

Důležitou součástí čínského učení je také jin a jang. Ženský a mužský element, které se vzájemně doplňují, což platí i v interiéru, kde by měl mohutný prvek (například stůl z masivu) doplňovat jeho jemný protiklad (třeba květiny nebo květinový ubrus).

Zaujalo vás feng shui a chcete se o něm dozvědět více? Přečtěte si podrobný článek na blogu MKLůžkoviny, který vás detailně provede světem tohoto čínského učení a zjistíte v něm, jak jej aplikovat s minimální investicí.


You must be logged in to post a comment Login