Návštěvy bytů

Byt v jemných tónech písku: Na malém prostoru nic nechybí

Od   | 

Byt, který navštívíme v následujícím článku, vypadá mnohem větší, než je. Na pouhých 60 metrech čtverečních je díky šikovným a promyšleným řešením vše potřebné, včetně dostatečných úložných prostor. Vešla se mimo jiné i prostorná knihovna, akvárium, které na sebe zaslouženě strhává pozornost, či plnohodnotný pracovní kout. 

Interiér v tónech písku vypadá větší, než je. Zdroj: Int2Architecture

První, co nás napadne, když se podíváme do následujícího interiéru, je barevná uměřenost. Zvoleny byly přírodní tóny země, písku, doplněné nevtíravou žlutou či pastelově modrou. Důležitou součástí jsou i vzory, ale jejich přítomnost v podstatě zjistíme až na druhý pohled, natolik jsou nedominantní a nevtíravé a jen jemně podtrhují celkovou atmosféru. Najdeme tak jemný šedobílý vzor na dělicí stěně, šedobéžový na dekorativním polštáři i zajímavé vzory na kusových kobercích či dlažbě. Celkové světlé vyznění opticky prostor zvětšuje, ale neoslňuje nás, jak se to někdy stává v interiérech záměrně laděných převážně do čistě bílé. 

 

Kam stěrku v kuchyni a kterou použít?

 

Vše má své místo 

Další, co nás napadne, je dokonalá práce s multifunkčností jednotlivých kusů nábytku a prostor. Díky tomu je zde naprosto vše, co je třeba, ale zároveň i dostatek volného prostoru, díky čemuž je interiér nepřecpaný a vzdušný. Například knihovna slouží zároveň i jako polička pro suvenýry a vybavení pracovny, kdy část vnitřního prostoru může být vyčleněna na pracovní dokumenty. Skříňka pod akváriem je zároveň úložným prostorem např. na ložní prádlo pro návštěvu, která může přespat na rozkládacím gauči. Pracovní křeslo je dost pohodlné na to, aby posloužilo jako přídavné sezení pro větší společnost. Dělicí stěna natřená tabulovou barvou poslouží pro vzkazy a důležité upomínky. 

Psí pelíšek slouží zároveň jako druhý noční stolek. Zdroj: Int2Architecture

Správná míra oddělení 

Zmíněná dělicí stěna, nebo spíše panel, je dobrým příkladem řešení vhodného pro malé prostory. Kuchyň tak s obývákem zároveň propojena je i není. Je dostatečně propojena na to, aby cesta drinků na konferenční stolek nebyla dlouhá, aby vše působilo vzdušně a prostorně a aby osoba pracující v kuchyni nebyla od ostatních odloučena, ale není dostatečně propojena na to, aby bylo možno oddělit provozní prostory od relaxačních. 

Proč stmívat svítidla a jak na to?

 

Šikovně vyřešená předsíň i schovaná šatna 

Předsíň v pravém slova smyslu zde neexistuje, ale díky vtipnému řešení, z druhé strany využitému pro knihovnu, a jasnému vymezení, např. vzorem na podlaze a dřevěným obložením, zde vznikl opticky i prakticky miniprostor na odložení bot a svršků. Nemáme tak nepříjemný dojem, že jsme se, zmáčeni a zabláceni z listopadového dne, ocitli přímo uprostřed bytu. Ložnice je dostatečně prostorná a vybavená dokonce i malou šatnou, kterou opticky zvětšuje velké nástěnné zrcadlo a do které se vejde velké množství věcí. V samotné ložnici pak nemusí být již nic jiného než prostorné lůžko, noční stolek a pelíšek pro psího kamaráda, který je opět chytře multifunkční a slouží i jako polička a odkladná plocha či druhý noční stolek. Díky tomu vše působí velmi prostorně. 

Předsíň je chytře, prakticky i opticky oddělena. Zdroj: Int2Architecture

Zdroj: Int2Architecture

Fotogalerie:

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login