Návštěvy bytů
Byt v barvách pouště: Z prostorného bydlení sálá pohoda
Čím je byt větší, tím velkorysejší experimenty je možno si dovolit, aniž by celek vypadal přeplácaně, zastavěně nebo k sobě neladil. Byt, do kterého dnes nahlédneme, prostor opravdu nepostrádá, a jeho majitelé experimentují například s geometrickými tvary či souhrou nejrůznějších materiálů. Jednotícím prvkem je barevnost v tónech hnědé, okrové, béžové, šedé a jiných barvách země a písku.
Krásná a prostorná obývací část získala na útulnosti jednoznačně použitím textilních závěsů, které sahají od stropu až k podlaze; a díky rostlinám, které najdeme v interiéru i na balkoně. Pohodlný gauč ve starorůžové si dokonale rozumí s hnědou i světle modrou na zajímavě dekorovaném koberci. Křeslo a podnožka jsou ve zcela jiném stylu a není to v tomto interiéru naposledy; nicméně jeho rozloha dovolila designérům experimenty a mix stylů i tvarů. Obývací prostor je ještě doplněn atypickým okrouhlým skleněným konferenčním stolkem a magickým osvětlením v podhledech.
Dvě sekce obýváku, dvě sedací soupravy
Obývací prostor je rozdělen na dvě velké sekce, z nichž každá disponuje vlastní sedací soupravou. Zatímco v první části hraje prim relax a nádherný výhled z okna, druhý kout je určen na sledování televizní obrazovky a také na čtení – k tomuto účelu je pokoj vybaven prostornou stěnou/knihovnou, jejíž kapacita zatím není naplněna. Stěna je v tónu světlého dřeva a pohodlná sedačka v tmavší šedé barvě. Reflektorové osvětlení doplňují opět podhledová světla, což je jedna z mála věcí, které mají obě části prostoru společné.
Po levé straně najdeme ještě jednoduchý pracovní kout, který nicméně poskytuje vše potřebné pro práci a soustředění. K tomuto účelu je možno obě části prostoru oddělit zatažením tmavozelených posuvných příček. Místnost doplňuje maličký okrouhlý příruční stolek tak akorát na večerní drink k filmu; a další nezbytné pokojové rostliny.
Sezení kraluje blyštivé svítidlo
Z pohledu od okna se ještě vrátíme do původní části obývacího prostoru a všimneme si, že sedací soupravu ještě doplňují dvě světle šedá čalouněná křesla, opět ani vzdáleně podobná čemukoliv dalšímu z vybavení bytu. Kupodivu nás to ale nijak neruší. Průhled z obývacího pokoje nabízí pohled na menší okrouhlý jídelní stůl, osvětlený designovým svítidlem v barvě mědi, za kterým najdeme vitrínu na umělecké sklo. Tento dnes již pozapomenutý prvek vnáší do interiéru umění, krásno, barvy a uměleckou hodnotu, kterou samozřejmě najdeme i na četných uměleckých dílech na zdech interiéru. Průhledem vidíme do kuchyně a přilehlého barového sezení. Žluté světlo reflektorů dodává na domáckosti a pocitu pohody.
Když vévodí umění
Z pohledu z kuchyně můžeme obdivovat výraznou moderní malbu dominující celému prostoru. Barový pult je opatřený silnou, poctivou deskou a je vítaným místem posezení a diskusí s rodinou i přáteli i místem na rychlé, neformální jídlo, kdy se nechce prostírat stůl. Mátově světle zelená je zajímavou volbou, která dobře sedí do zvolené přírodní barevnosti celého interiéru.
Zajímavá kuchyně na míru
Kuchyně je barevně dosti odlišná od zbytku bytu, je zhotovena na míru, a to v kombinaci zelené a bílé barvy. V místnosti najdeme klasický plynový sporák, digestoř, také pračku se sušičkou a kuchyň je dále protažena do dalších servisních prostor, na nichž nás zaujme především výrazný barevný a geometrický vzor na zdi. Celek vypadá netradičně a i díky grafikám na zdi umělecky. Kombinace zelené s tóny přírodního dřeva, to celé oživeno výraznou červenou a modrou, funguje velmi dobře.
Kuchyň a obývací část, které jsou jinak značně propojeny, rozděluje opticky mimo jiné barevností rozdílná podlaha; v kuchyni je použitá světlá dlažba s velikými, neutrálními kostkami, které nechávají vyniknout všem netradičním barvám a vzorům. Designové nádobí a kuchyňské potřeby jsou už jenom pomyslnou třešničkou na dortu v tomto bytě milovníků umění a stylových věcí.
Ložnice je strohá
Ložnice majitelů je velmi jednoduchá, až strohá. Experimentů s barvami a vzory se zde nedočkáme, narušovaly by relaxační a odpočinkový účel místnosti, ve které nenajdeme naprosto nic zbytečného, žádnou rušivou elektroniku či zbytečné úložné prostory. Jen menší policovou skříň pod oknem, jednoduché rolety proti slunci a samotné manželské lůžko v šedé, zjemněné růžovým provedením polštářů a teplým světlem, vycházejícím zpoza policové lišty ve stylu podhledových světel ve zbytku bytu.
Neurčitá barva překvapivě dobře funguje
Koupelny jsou v bytě dvě. První z nich vsadila na zemitou zelenou hnědou a její kontrast s čistě bílou barvou. Hranatá umyvadla v šedé a podumyvadlové skříňky v tónu světlého dřeva vytvářejí společně dokonalé, přírodní barevné souznění, třebaže bychom si asi barvu obkladů osobně do své koupelny nevybrali, nakonec jsme překvapeni, jak příjemně může působit.
Druhá koupelna je „sestrou“ té první, obklady zde ovšem pro změnu mají tyrkysově zelenou barvu, která zdůrazňuje jejich lesklé provedení. Kontrast s bílou barvou a výraznou tmavší podlahou tuto zářivější barvu „umravňuje“, takže i tento barevný celek beze zbytku funguje jak má a působí na nás čistým a uklidňujícím dojmem. Kout je prakticky vybaven vezděnou policí na toaletní potřeby. Praktické závěsné provedení skříněk v obou koupelnách usnadňuje úklid.
Fotogalerie:
Jak na barvy v bytě?
You must be logged in to post a comment Login