Inspirace

Biokrb vnese do interiéru romantiku a pohodu

Od   | 

Kdo by neměl rád domácí večerní pohodu při plápolajícím ohni? Pokud jste i vy milovníci krbů a krbových kamen, ale nemáte komín, nezoufejte. Pořiďte si biokrb. Jeho instalace je nejen snadná, ale můžete si ho pořídit i do panelákového bytu. 

V čem je biokrb tak skvělý?

V první řadě je potřeba zmínit, že krb na biolíh můžeme umístit do kterékoliv místnosti a nepotřebujeme k tomu žádný komín. Na trhu existuje široká škála provedení a je jen na vás, zda zvolíte krb v podobě obrazu na zdi, nebo zabudovaný v obývací stěně, či samotném konferenčním stolku. Podle odborníků plápolající oheň zlepšuje psychiku, uvolňuje emoce a navozuje pocit pohody a útulného prostředí.

Látková svítidla skvěle ladí s interiérem

Nejrůznější provedení i materiál

Jak už bylo zmíněno, krb na biolíh můžete umístit jakkoliv a nemusíte bourat půlku bytu. Zajímavě vypadají také zabudované krby ve zdech, které je ideální řešit již při stavbě domu. Krby v podobě solitéru, zase ozdobí jakékoliv zákoutí interiéru. Výrobci nabízejí biokrby z kovu, ale i keramiky nebo skla. Rozmanitost výběru objevíte také co se týče velikosti, tvaru, ale i nejrůznější povrchové úpravy. Mějte však na paměti, že krb musí zapadnout do celkového konceptu a stylu interiéru. 

Na zabudovaný krb je třeba myslet již při plánování. Zdroj: Canstockphoto

Biokrb i do paneláku

Výhodou biokrbu je také fakt, že neznečišťuje vzduch, a proto ho lze  zakomponovat i do malých garsonek, které oživí a zútulní. Během spalování se do vzduchu uvolňuje jen oxid uhličitý a vodní pára, proto je také takřka bezúdržbový. Uživatelé ocení i absenci stavebního povolení, které by leckoho odradilo. 

Je potřeba zmínit, že ačkoliv biokrb můžeme umístit téměř kamkoliv, měli bychom dbát na určité rozestupy mezi jiným nábytkem. Do těsné blízkosti neumísťujte sedačku, postel, nebo jiné textilní věci, které jsou hořlavé. Krb sice nemá nijak vysokou výhřevnost, ale odborníci doporučují udržovat vzdálenost od těchto předmětů alespoň jeden metr. Při nalévání biolihu do hořáku dbejte na objem. Hořák by nemel být zaplněn více, než maximálně do 3/4 objemu. Vždy biolíh lijte do krbu až po vychladnutí a rozhodně se ho nesnažte lít do krbu, pokud hoří. Pravidelně také větrejte. 

Zvolit lze i do malých panelákových bytů. Zdroj: Canstockphoto

Biolíh

Biokrb získal název díky tomu, že spotřebovává přírodní produkt, kterým je biolíh, nebo bioethanol. Jeho výroba spočívá na rostlinné bázi a biokrb spotřebuje cca 0,2 litrů za hodinu. Za 1 litr zaplatíte zhruba 60 až 65 Kč.

Cena biokrbů

Každého určitě zajímá kolik takový biokrb stojí. Záleží ale především na tom, jaký druh biokrbu si vyberete. Od toho se odvíjí náročnost instalace a tím pádem i pořizovací cena. S extrémně vysokými cenami ale nepočítejte. Menší a jednodušší provedení seženete zhruba od tisíce koruny a větší od 5 tisíc. Nijak významná není ani spotřeba. Je třeba si uvědomit, že krb s malým plamenem je méně náročný než provedení s velkým plamenem.

Fotogalerie:

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 

 


You must be logged in to post a comment Login