Návštěvy bytů
Barbra Streisand vidí z domu rovnou na oceán: Interiér si navrhovala sama. Jak vypadá?
V současné době bydlí zpěvačka, herečka, ale i spisovatelka Barbra Streisand s manželem a mnoha domácími mazlíčky na překrásném místě v prominentní části města na pobřeží v Point Dume (státě Kalifornia), kde nechybí překrásný výhled na oceán. Na tom by nebylo zas až nic tak neobvyklého, kdyby si svůj vysněný domov nenavrhovala sama. Prací byla natolik unešená, že dokonce tuto životní etapu sepsala a vydala v knize My Passion for Design (Moje vášeň pro design). Jak to u ní doma vypadá?
Na pozemku o rozloze 10 485 čtverečních stop vznikly čtyři samostatné budovy, pojmenované hlavní dům, babiččin dům, mlýn a stodola. Jak Barbra ve své knize vzpomíná: „Když jsme začínali, nic z toho, co dnes vidíte na zahradě, tu nebylo. Vytvořili jsme tu jezírka a potoky, protože vnímám vodu jako velmi uklidňující prvek. Teď jsem jí obklopena hned ze tří stran.“ Zajímavostí je, že i ryby do jezírek byly vybrány tak, aby ladily s budovami. A tak tu hladinu čeří červeno-bílí šupináči. V zahradě je mnoho zákoutí, jedno z nejoblíbenějších je plné růží, a slavná umělkyně o něm říká, že je duchovním místem, kam chodí rozjímat.
Nyní si nový domov velmi užívá, ale pikantní na tom je, že než panství koupila, musela si na ně počkat dlouhých 11 let. Teprve až po této době totiž bylo ke koupi. Protože se ale hned napoprvé zamilovala do hlavního domu, ve kterém nyní žije, věděla, že na dobré věci se vyplatí počkat. K návrhům přizvala architekta, který k nim docházel, ale protože zapomínal do konceptu zakomponovat její změny, navrhla mu, aby u ní bydlel. Tak šly návrhy mnohem rychleji. Nebyl to snadný projekt a navíc si Barbra přála sloučit několik stylů dohromady, o čemž jí architekti přesvědčovali, ať to ani nezkouší. Umělkyně však přiznává, že to brala jako výzvu, jako splnění svého snu.
Timeless – pohodlná i elegantní italská pohovka. Kam pro ni?
Předností pokojů je jejich velkorysost a velká okna, která do interiéru vnášejí mnoho světla, a tak je možné používat i tmavší odstíny. Samozřejmostí jsou výrazné umělecké doplňky – sochy, obrazy a množství různorodých svítidel. Zatímco kuchyně se nese v rustikálním stylu, nechybí pořádný sporák a porcelánové nádobí, hlavní obytný prostor s výhledem na oceán se nese v jednoduchosti s dotykem dávných let. Aby vše ladilo do posledního puntíku, přiznává Streisand, že když při navrhování textilních dekorací zbyla látka, nechala si z ní ušít šaty, které se hodí k pohovce.
Mlýn společně se stodolou byl dostavěn na přání majitelky, která přiznává, že stodoly miluje. Původně si myslela, že v ní vybuduje nahrávací studio, z plánů ale sešlo a nakonec tu vytvořila ulici, již lemuje řada tematických obchodů, které mají vlastní výkladní skříň. Zatímco v jedné je vystavena sbírka starožitných panenek, v jiné zase oblíbené šaty. Součástí panství je i kurník, Streisand totiž vždycky chtěla kuřata. Dnes má celé hejno i s kohoutem, který ale málem skončil jinde. Barbra vzpomíná, že se bála sousedů, kteří by si mohli stěžovat na kokrhání, a tak ho darovala. Ale hned druhý den jí po něm bylo tak smutno, že ho nechala znovu přivézt.
Sídlo v Malibu není samozřejmě prvním domovem oblíbené umělkyně a je na hony vzdáleno jejímu prvnímu newyorskému bytu. Ten byl velmi malý, a tak měla v kuchyni vanu, ve které myla nádobí, a když na ni položila desku, pak získala celkem pohodlný psací stůl. Pokud chcete vědět o domově a historkách, které při jeho stavbě mimoděk vznikaly, víc, doporučujeme si přečíst Barbřinu knihu.
Zdroj foto: Profimedia, zdroj info: My Passion for Design, Velvet ropes, Curbed, Mail online
Fotogalerie:
Proč mít doma nepřímé osvětlení a kde vám ho navrhnou i zrealizují?
You must be logged in to post a comment Login