Inspirace

7 tipů pro bydlení ve venkovském stylu s francouzským šarmem

Od   | 

O Francouzkách je všeobecně známo, že se umí pěkně oblékat, a to i přesto, že jejich outfit není z nejnovějších kolekcí módních domů. Pro styl mají cit, a to se odráží nejen v jejich vzhledu, ale i v jejich domovech. Kombinují zdánlivě se k sobě nehodící a výsledek častokrát předčí očekávání.

1. Bílá v kombinaci se dřevem

Bílá je synonymem elegance, proto by v interiéru, který má působit se šarmem rozhodně neměla chybět. Abychom ale nedocílili sterilního prostředí, kombinujme ji s přírodními materiály. Ideální je dřevo, může se ale hodit i kov nebo ratan. Chceme-li přeci jen špetku barvy, pak domov můžeme doplnit některým z jemných pastelových odstínů.

2. Sezení se zaoblenými tvary

Venkov je synonymem pro pohodlí a relaxaci. V málo čem si pohovíme tak dobře, jako v nadýchaných sedácích a pohodlném ušáku. Do venkovského interiéru vybírejme sezení se zaoblenými tvary, a to nejen v podobě sedáků, měly by být takové i područky a třeba i podnoží.

3. Romantické lampy

Světlem vytváříme atmosféru, proto bychom měli zvolit několik různých typů lamp, které se vzájemně budou doplňovat. Jejich vzhled by měl být jednoduchý, vhodná jsou látková stínítka s jednoduchou podnoží. Pěkně budou působit i světla s přiznaným zdrojem osvětlení.

Nadčasový a elegantní tvar svítidla Brixham je skvělým doplňkem venkovského interiéru. Zdroj: Eglo

4. Koberce z přírodních vláken

Zaměříte-li pozornost na zařízení venkovských interiérů, zjistíte, že tu jsou pouze přírodní materiály, zaoblené tvary a kromě bílé ještě zemité odstíny. Proto i další dekorace jsou v podobném duchu, koberce nevyjímaje. Zvolte koberce vyrobené z juty, sisalu, vlny nebo mořské trávy. Tyto koberce tlumí zvuk a dobře izolují. Patří k finančně náročnějším, ale výsledek za to rozhodně stojí.

5. Luční a polní kvítí ve venkovských květináčích

Atmosféru vytvoříme i správně zvolenými květinami. Do venkovských interiéru s francouzským šarmem rozhodně patří levandule, zvolit ale můžete i další modrofialové květiny, jako například perovskie nebo milovníci bylinek mohou pěstovat šalvěj či šantu kočičí. Nezapomeňte zvolit i správný obal na květináč, vhodné jsou plechové obaly, případně kamenina nebo keramika.

6. Dekorace. Čím víc, tím líp!

Domov, to není jen nábytek, ale patří sem i dekorace. V současných moderních interiérech jich moc nenajdeme, zato v těch stylových se můžeme vyřádit. Kromě textilnách dekorací (polštářky, plédy, závěsy ad.) můžete vyšperkovat venkovský domov a trochu to i přehnat. Od nápisů, přes háčky, zrcadla, svícny, podnosy a další dekorace, které se vám líbí. Jen nezapomeňte, že se na ně bude usazovat prach a aby byl domov stále jako ze škatulky, budete ho utírat, čímž strávíte hodně času. 

7. Tvarovaná kuchyňská dvířka a úchytky

Přestože ve venkovských staveních bývá kuchyně oddělená, chceme, aby vkusem navazovala na obývací pokoj. Ani tady nic nezkazíme bílou v kombinaci se dřevem, jen by kuchyňská dvířka měla být tvarovaná, doplněná úchytky a hodí se i otevřené police, podobně jako prosklené horní skříňky.

Zdroj: Natuzzi, Eglo, Franke a archiv


You must be logged in to post a comment Login